podsumowanie miesiąca
15/10/2015
170

Dropshipping: co zależy tylko od sprzedawcy?

Wystarczy stworzyć ofertę i czekać na klientów? Nie, produkty nie sprzedają się same. Marketing to Twoje zadanie. Podobnie jak wybór dostawców i testowanie realizacji zamówień. To kluczowe elementy w sprzedaży on-line.

Produkty nie sprzedają się same

Dropshipping bardzo dużo ułatwia, ale oznacza także konkurencję z innymi sprzedawcami. Wyzwanie polega na tym, że zwykle oferują produkty podobne lub takie same jak Twoje. Dlatego cały czas, który oszczędzasz, ponieważ nie musisz zajmować się magazynem i wysyłką produktów, zainwestuj w marketing. Od Ciebie zależy, jaką informację klienci otrzymają  o produkcie i czy w ogóle nim się zainteresują.

Nie polegaj tylko na jednym dostawcy

Każdy przyzna, że w biznesie lepiej mieć większe pole manewru. Jeśli opierasz swoją logistykę tylko na jednym dostawcy, to ograniczasz swoje możliwości. Przede wszystkim jednak ryzykujesz. Co zrobisz, jeśli dostawca podniesie ceny? Czy Twoje oferta nadal będzie wtedy konkurencyjna? Co się stanie, jeśli najważniejszy produkt w Twojej ofercie przestanie być dostępny w magazynie dostawcy? Warto o tym pomyśleć.

Sprawdzaj dostawców – testuj realizację zamówień

Załóżmy, że chcesz zacząć współpracę z nowym dostawcą. Jak sprawdzić jego rzetelność? To proste: najlepiej sam złóż zamówienie i sprawdź, jak przebiega jego realizacja. Spójrz na cały proces oczami klienta – jak długo czekałeś na produkt? Jak wygląda opakowanie? Czy otrzymałeś dokładnie to, co zamówiłeś? Warto testować dostawców regularnie. Realizacja zamówień to kluczowa sprawa w sprzedaży on-line.

 

 

podsumowanie miesiąca
15/10/2015
170
Podziel się
 1. Pingback: air max 97 gray
 2. Pingback: nike air max slant
 3. Pingback: nike roshe women
 4. Pingback: morelia neo box
 5. Pingback: nike shox junga
 6. Pingback: nike air max punch
 7. Pingback: americalcharm
 8. Pingback: robaxglass
 9. Pingback: hiddsehat
 10. Pingback: z574shnx
 11. Pingback: londonekiden
 12. Pingback: churccivic
 13. Pingback: hafizarslan
 14. Pingback: r6nakkh5
 15. Pingback: garabebbe
 16. Pingback: nikeid free og 14
 17. Pingback: eklogida
 18. Pingback: couponsgate
 19. Pingback: lebron soldier 11
 20. Pingback: curry 3 shoes
 21. Pingback: nike sb dunk
 22. Pingback: lebron 15 ashes
 23. Pingback: adidas zx

Zostaw komentarz