podsumowanie miesiąca
20/10/2015
0

Jak zmienia się dropshipping

Najpierw chodziło o uniknięcie kosztów związanych z logistyką. Dziś działają już wyspecjalizowane platformy. Dropshipping jest już nie tylko ułatwieniem w prowadzeniu sprzedaży. Staje się nowym modelem e-handlu. 

 

Bez konieczności utrzymywania magazynów i dokonywania hurtowych zakupów handluje się łatwiej. Odpada wiele kosztów stałych, a do tego nie zamraża się kapitału w towarze. Dropshipping był początkowo sposobem na to, by usprawnić i ułatwić logistykę.

 

Rozwój Internetu zwiększył popularność tego modelu sprzedaży. Dziś wielu sprzedawców działa w systemie dropshippingowym na allegro czy aliexpressie. Jednak sami muszą znaleźć sobie rzetelnego dostawcę, przejąć na siebie płatność i oczywiście prowadzić firmę.

 

Są też portale oferujące dostęp do kilku hurtowni dropshippingowych w jednym miejscu. Ale z punktu widzenia sprzedawców mają pewne wady: dostęp do każdej jest płatny lub dostęp do większej liczby dostawców abonamentowy. Poza tym jeśli chcemy otworzyć sklep online na takich portalach, to potrzebna jest działalność gospodarcza.

 

To jest jeszcze stary sposób myślenia o dropshippingu. W nowym modelu działalność gospodarcza nie jest już potrzebna, a platforma dropshippingowa rozwiązuje także kilka innych problemów więcej tutaj. Na dodatek może oferować przegląd ogromnej liczby kategorii, całkiem jak na allegro. To czyni ten model atrakcyjniejszym także dla klientów docelowych.

podsumowanie miesiąca
20/10/2015
0
Podziel się

Zostaw komentarz