podsumowanie miesiąca
26/11/2015
23

Wygraj moment prawdy

Kiedy klient podejmuje wstępną decyzję o zakupie? Okazuje się, że handel on-line zmienił zachowania konsumentów. Coraz częściej decyzje podejmują już na etapie szukania informacji o produkcie. 

 

Do tego nawiązuje opracowana przez Google koncepcja Zero Moment of Truth. Na czym to polega?
W tradycyjnym modelu zakupów klient podejmuje wstępną decyzję stojąc przy produkcie – ta sytuacja to tzw. First Moment of Truth.

 

W modelu on-line wstępna decyzja zapada wcześniej – na etapie zbierania informacji. Duże znaczenie mają komentarze, recenzje i rekomendacje innych internautów (konsumentów). Kluczowe są też opisy produktów – powinny przemawiać do wyobraźni i skłaniać do podjęcia decyzji (wartość informacyjna to oczywiście podstawa).

 

Z badań przeprowadzonych przez Google wynika, że aż 84% internautów (zbadano ich 5 tys.) szuka w sieci informacji o produktach, którymi są zainteresowani.

 

Co to oznacza dla sprzedawców w handlu on-line? Trzeba być obecnym w różnych kanałach – na przykład na Facebooku, Youtube, prowadzić blog, można korzystać z wielu dostępnych narzędzi marketingowych. Jednak najważniejsze to dobrze przemyślany przekaz – powinien nie tylko dobrze definiować potrzeby klientów (wywołując efekt: „Tego właśnie potrzebuję”), lecz także odpowiadać na pytania zadawane przez klientów internetowej wyszukiwarce.  

 

podsumowanie miesiąca
26/11/2015
23
Podziel się
 1. Pingback: jordan 32
 2. Pingback: nike pg 2
 3. Pingback: NMD R1 Shoes
 4. Pingback: nike sb dunk
 5. Pingback: kyrie irving shoes
 6. Pingback: hosshakira
 7. Pingback: d rose 8
 8. Pingback: kyrie 4
 9. Pingback: ugg 5815
 10. Pingback: canada goose
 11. Pingback: nike lebron shoes
 12. Pingback: Curry Shoes
 13. Pingback: lebron soldier 11
 14. Pingback: dutbyduygu
 15. Pingback: kyrie 4

Zostaw komentarz