podsumowanie miesiąca
28/12/2015
25

Social media w sezonie rabatów

Przyszedł czas na obniżki. Jak najlepiej wykorzystać profil sklepu na Facebooku? Co zrobić, żeby nie tylko informować klientów, ale też skłaniać do działania?

 

Żelazna zasada dotycząca Facebooka, obowiązująca również w sezonie rabatów: to kanał do komunikacji,
a nie sprzedaży. Oferty specjalne trzeba przedstawiać w sposób kontekstowy i wyważony. Najpierw przemyśl, czym zainteresować klientów. Jeśli to się uda, rośnie szansa, że zwrócą uwagę na rabaty.

 

Jakie działania podjąć, żeby poinformować o rabatach? Pamiętaj: jeśli ktoś tylko dowie się o zniżkach w twoim sklepie, to może być za mało. Najważniejsze to skłonić do działania. Podpowiadamy kilka przykładów
(ale sposobów jest dużo więcej).

 

 • Zapytaj fanów twojego profilu, na jaki produkt (lub produkty) chcą otrzymać rabat. Opublikuj wyniki głosowania i faktycznie obniż wskazane przez klientów ceny. Taki zabieg można powtarzać regularnie.

 

 • Oferuj rabaty osobom, które polubiły Twój profil. Koniecznie muszą obowiązywać tylko w mocno ograniczonym czasie, to zwiększa zainteresowanie.

 

 • Ciekawym pomysłem są rabaty dzielone – fan Twojego profilu może nie skorzysta, ale przekaże znajomemu. To może być nowy klient.

 

 • Stwórz ofertę last-minute – w ten sposób, oferując duże rabaty, można sprzedać także asortyment sezonowy (na przykład produkty często wybierane na prezenty).

 

 • Używaj obrazów – jeden mówi więcej niż tysiąc słów. Klucz to dobry pomysł: ma zainteresować produktem, a informacja o rabacie niech będzie w tle.

 

 

podsumowanie miesiąca
28/12/2015
25
Podziel się
 1. Pingback: 9iwx2z7l
 2. Pingback: nike kyrie
 3. Pingback: adidas pure boost
 4. Pingback: nb shoes
 5. Pingback: soldier 11
 6. Pingback: adidas nmd womens
 7. Pingback: honardan
 8. Pingback: lebron soldier 10
 9. Pingback: air max 90
 10. Pingback: puma fenty
 11. Pingback: adidas zx
 12. Pingback: nike sb dunk
 13. Pingback: curry 4 shoes
 14. Pingback: adidas ultra boost
 15. Pingback: birkenstock shoes
 16. Pingback: kyrie 4

Zostaw komentarz