podsumowanie miesiąca
09/03/2016
14

Bądź w kontakcie z klientami

Media społecznościowe czy blog to dla sklepu internetowego nie tylko dodatkowe drzwi do sprzedaży. To również kanały interakcji. Klienci coraz częściej tego oczekują.

Dostępność informacji w sieci powoduje, że klienci mogą łatwo i szybko korzystać z wiedzy zarezerwowanej kiedyś dla ekspertów. Z drugiej strony, coraz częściej mają także spersonalizowane oczekiwania – dotyczące na przykład koloru butów czy określonych funkcji lampki rowerowej.

Umiejętność zaoferowania czegoś, co odpowiada indywidualnym potrzebom klienta, to ogromny atut sklepu internetowego. W modelu dropshippingowym jest o tyle łatwiej, że jest to wyłącznie kwestia dostępności produktu o określonych parametrach u dostawców. Wystarczy być elastycznym i szybko reagować.

Jednak profil na Facebooku czy tematyczny blog to nie tylko kanały sprzedaży. Za ich pomocą warto budować relacje z osobami zainteresowanymi modą, określonymi rodzajami aktywności, książkami, grami itp. Pytaj też wprost o ich potrzeby, opinie, oceny itd. To nieocenione źródło wiedzy, a z punktu widzenia klientów to wartość dodana do jakości i ceny produktów, które oferujesz. Docenią to, że podzielasz ich pasje i zainteresowania.

 

 

podsumowanie miesiąca
09/03/2016
14
Podziel się
  1. Pingback: clean water
  2. Pingback: Headphone Repairs
  3. Pingback: 3d
  4. Pingback: asikqq
  5. Pingback: Scuba Diving
  6. Pingback: Google
  7. Pingback: Google

Zostaw komentarz