podsumowanie miesiąca
10/06/2016
0

Jak wykorzystywać ofertę sezonową w marketingu? 4 sposoby  

Zawsze jest jakiś sezon, dlatego zawsze oferuj produkty sezonowe.

To sposób na to, żeby generować ruch w sklepie, jak również zdobyć stałych klientów. A oni generują nawet 90% obrotów.

 

W marketingowych e-mailach, na swoim blogu i przede wszystkim poprzez social media informuj o tym, że w Twoim sklepie zawsze można liczyć na sezonowe produkty. Dlaczego? Z punktu widzenia klientów to wartość dodana do oferty sklepu – zawsze mogą w nim znaleźć coś z tych rzeczy, których potrzebują aktualnie, więc częściej do niego zaglądają.

 

Z tego samego powodu podkreślaj, że asortyment sezonowy budujesz elastycznie: lato może być przecież upalne lub mokre, zima mroźna lub ciepła. Wystarczy mieć dobre rozeznanie w potrzebach rynku (na Dropka.pl nie musisz się zajmować niczym innym).

 

Sezon jest zawsze

Przyzwyczaj klientów, że w Twoim sklepie zawsze jest jakaś sezonowa okazja. Na zasadzie: „Nie musisz czekać na wyprzedaże po sezonie, kupuj w korzystnych cenach to, czego potrzebujesz przed sezonem”. Warto, nawet jeśli Twoja marża na niektóre produkty będzie niższa.

 

 

Nie zamrażasz – masz przewagę

Na Dropka.pl ofertę tworzysz wirtualnie – nie musisz najpierw kupić towaru, zamrażając kapitał. Masz dzięki temu przewagę konkurencyjną i nie ryzykujesz.

 

Sklepy stacjonarne oraz te, które działają online, ale w tradycyjnym modelu sprzedaży, często wykorzystują okres po sezonie do czyszczenia magazynów. W modelu dropshippingowym nie trzeba się o to martwić, ponieważ magazynem zajmuje się tylko dostawca. Dzięki temu w ramach posezonowych rabatów znów możesz zaoferować jakościowe produkty, a nie takie, które musisz sprzedać.

 

Wszystkie wymienione sposoby (zawsze produkty na aktualny sezon, elastyczny asortyment, zawsze sezonowe okazje, jakościowe produkty sezonowe w ramach rabatów po sezonie), w modelu udostępnianym przez Dropka.pl są proste w zastosowaniu. To jedna ze skutecznych strategii pozwalających na zwiększenie ruchu oraz zdobycie stałych klientów. Istotny jest zwłaszcza ten drugi element. Dlaczego? Stali klienci generują nawet ponad 90% obrotów.

 

 

podsumowanie miesiąca
10/06/2016
0
Podziel się

Zostaw komentarz