podsumowanie miesiąca
16/10/2016
27

Chcę sprzedawać: dlaczego dropshipping?

Rozkręcasz biznes. Na strategiczne pytanie „co będę sprzedawał?” musisz odpowiedzieć sam. Ale dropshipping rozwiązuje kilka twoich problemów i bardzo ułatwia start.

Sklepy on-line istniały już 10-15 lat temu, ale koszty otwarcia i prowadzenia takiego biznesu były zbliżone do sklepu tradycyjnego – potrzebny był zapas produktów, powierzchnia magazynowa i reklama. Poza tym trzeba było zorganizować całą logistykę, zarówno zewnętrzną (pozyskiwanie produktów i ich wysyłka), jak i wewnętrzną (magazynowanie), a później nią zarządzać. Sprzedawca musiał zajmować się także wszystkimi rozliczeniami. Na zyski trzeba było poczekać.

Dropshipping wiele zmienił. Prowadzenie sklepu internetowego stało się prostsze niż kiedykolwiek, a start łatwiejszy. Załóżmy, że wiesz już, co będziesz sprzedawać. Rozwiążmy kilka kolejnych problemów.

Gdzie dostanę produkty, które chcę sprzedawać? Nawiązanie współpracy z rzetelnymi dostawcami to ważna sprawa dla każdego, kto rozkręca własną sprzedać on-line. Pomaga w tym platforma dropshippingowa, kojarząc dostawców ze sprzedawcami.

Gdzie będzie mój magazyn? Jak będę wysyłał produkty zamówione przez klientów? Magazyn ma dostawca, ty nie musisz niczego magazynować (ani gromadzić produktów). Dostawca realizuje także zamówienia klientów. To oznacza, że ty nie musisz wysyłać produktów, które sprzedajesz.

Rozliczenia z partnerami, dokumenty i płatności? Tym zajmuje się z kolei platforma dropshippingowa.
Co pozostaje sprzedawcy? Pozyskiwanie klientów. Dropshipping ma tu swoją specyfikę. O tym, jak to robić, napiszemy w następnym wpisie.

podsumowanie miesiąca
16/10/2016
27
Podziel się
 1. Pingback: ercots
 2. Pingback: 4c0k5ilk
 3. Pingback: eyegit
 4. Pingback: dertolkidsk
 5. Pingback: kyrie 3
 6. Pingback: lebron james shoes
 7. Pingback: nike air vapormax
 8. Pingback: kyrie 2
 9. Pingback: air jordan shoes
 10. Pingback: NMD R1 Shoes
 11. Pingback: ultra boost 4.0
 12. Pingback: adidas zx flux
 13. Pingback: nmd human race
 14. Pingback: ultraboost shoes
 15. Pingback: adidas ultra boost
 16. Pingback: curry shoes
 17. Pingback: yeezy boost
 18. Pingback: maxmagicmedia

Zostaw komentarz