podsumowanie miesiąca
20/12/2016
0

Zakupy świąteczne…

Zakupy świąteczne w kanałach online.

W tegorocznych zakupach przed świętami sprzedawcy E-sklepów powinni walczyć o potencjalnego klienta gdyż blisko polowa Polaków zrobi zakupy w kanałach cyfrowych i przeznaczy na nie aż 37 procent swojego budżetu.

Jak wynika z badania „Zakupy Świąteczne 2016” przeprowadzonego przez Deloitte. Polacy planują jako prezenty kupować kosmetyki, perfumy, słodycze oraz książki zgodnie z listą (poniżej) najczęściej kupowanych prezentów dla dorosłych w Polsce.

  1. kosmetyki/perfumy
  2. słodycze
  3. książki
  4. pieniądze
  5. ubrania/buty
  6. gry komputerowe
  7. płyty CD
  8. biżuteria/zegarki
  9. karty podarunkowe
  10. odzież sportowa

Nowością w zestawieniu dziesięciu najpopularniejszych upominków w Polsce jest odzież sportowa, która podskoczyła do góry i znalazła się w ścisłej czołówce. Na czwartą pozycję awansowały pieniądze.

Z deklaracji Polaków wynika, że większość nastolatków dostanie słodycze, a w przypadku prezentów dla dzieci prym nieustannie wiodą klocki, książki oraz zabawki kreatywne i artystyczne.

W Polsce, tak jak w większości krajów europejskich, Internet jest najpopularniejszym sposobem na szukanie inspiracji prezentowych. Dwóch na trzech ankietowanych właśnie w sieci będzie chciało znaleźć w tym roku pomysły na upominki dla najbliższych. Polacy prawie dwa razy rzadziej niż przeciętni Europejczycy deklarują, że będą szukać informacji o prezentach bezpośrednio w sklepach internetowych. „Można więc wnioskować, że najpierw używamy niezmiennie najpopularniejszych sposobów, takich jak wyszukiwarki i porównywarki cenowe, na które wskazało odpowiednio 50% i 41% ankietowanych, a do sklepu trafiamy, kiedy mamy już konkretny pomysł, co chcemy kupić” – mówi Wojciech Górniak Dyrektor w Deloitte Digital.

Multimedia, nowoczesne technologie, książki, jedzenie i napoje, kosmetyki, zestawy i karty prezentowe, moda i prezenty do domu będziemy zamawiać w sklepach internetowych, online przez komputer 40%, a online przez telefon 10%. Pozostałe podarunki, jak zabawki czy sprzęt sportowy głównie w sklepach specjalistycznych. Badanie pokazało także, że Polacy coraz chętniej dokonują zakupów w Internecie, a także za pomocą komórki. W tym roku 37% naszego budżetu na prezenty wydamy w e-sklepach.

Do zakupów online najbardziej przekonuje nas dowolność pory, w której możemy je robić (79%), jak również dostawa do domu (75%).

Należy pamiętać, że coraz częściej zakupów internetowych dokonujemy nie tylko za pośrednictwem komputera czy laptopa, ale również ze smartfona lub tabletu.

podsumowanie miesiąca
20/12/2016
0
Podziel się

Zostaw komentarz